Použité suroviny

» Štěně

Přeslička

Sibiřský ženšen

Čekanka

Přeslička je známá svými močopudnými (díky vysokému obsahu minerálních látek) a hemostatickými vlastnostmi (díky vápníku). Současně se jedná o přírodní mineralizátor, který vyrovnává obsahy minerálů v těle během vývoje organismu.

Sibiřský ženšen je považován za dokonalý příklad adaptogenní rostliny: zvyšuje odolnost organismu proti stresovým faktorům životního prostředí a zlepšuje jeho celkový stav. Zabraňuje vzniku onemocnění a působí jako imunostimulátor.

Zvyšuje počet bifidobakterií a laktobacilů, tedy nejužitečnějších druhů bakterií, které podporují vstřebávání výživných látek. Současně zvyšuje vstřebávání vápníku a hořčíku. To zabraňuje růstu nebezpečných bakterií, jako jsou escherichia coli, salmonela, listerie nebo shigella.

» Dospělé zvíře

Rozmarýn Artyčok Ostrostřepec
Kromě antioxidačních vlastností (váže se na volné radikály zpomalující stárnutí tkání) přináší rozmarýn i pozitivní zažívací a detoxikační účinky. Působí také jako antiseptikum a urychluje proces hojení. Artyčok je známý díky své schopnosti chránit játra. Je bohatý na cynarin, který snižuje produkci cholesterolu a triglyceridů. K tomu oplývá značnými močopudnými vlastnostmi. Ostropestřec podporuje regeneraci jater a díky svým aktivním vlastnostem a látkám silymarinu a silybininu chrání játra před toxiny. Chrání tělo před účinky jak přirozených toxinů (které se do těla dostávají ze vzduchu či potravin), tak těch farmaceutických.

» Výživové doplňky

Guarana Třapatka Kola
Guarana je nejbohatší přírodní zdroj kofeinu, a díky tomu působí jako stimulant metabolismu. Současně má močopudné, tonické a vazodilatační vlastnosti. Posiluje imunitu a léčí symptomy chřipky. Třapatka působí coby dekongestant, čímž čistí a stimuluje imunitní systém. Zvyšuje odolnost organismu vůči k útokům patogenů. Stimuluje centrální nervový systém a zvyšuje rychlost reakce. Současně stimuluje dýchací, bulbární a vagová centra v těle. U mladých a oslabených zvířat zlepšuje náladu a vitalitu.

» Rovnováha

Meduňka Kozlík
Působí jako sedativum proti úzkosti a neklidu. Díky svým uvolňujícím vlastnostem má blahodárné účinky na střevní ústrojí. Kromě toho brání před různými viry. Díky svému vlivu na centrální nervový systém má uklidňující účinky. V důsledku toho snižuje agresivitu.

©2013-2019 Marpet s.r.o. | Mapa stránek